Az ihletet az adta ehhez a projekthez, hogy az év során jelentős mennyiségű papír halmozódott fel, amit a fiókomban való szelektálás során több mappában találtam meg. Elgondolkodtam, hogy ahelyett, hogy kidobom, valami mást is kezdhetnék vele. Azóta többször is készítettem már otthon papírt, a folyamatba és a végeredménybe is beleszerettem.

Pár ötlet, amihez használhatod:
- ajándékként egyedi és személyes
- díszítéshez, hiszen dekoratív
- összefűzve akár noteszként
- jegyzeteket is nagyszerűen lehet rá írni
Ezek fognak kelleni:
- képkeret
- szúnyogháló
- szögek, ragasztó, vagy ragadós csík a szúnyogháló rögzítéséhez
- egy nagy lavór
- törölköző
- szabad felület a szárításhoz
Ha ezek megvannak, akkor lássunk is hozzá! Elsőre lehet, hogy bonyolultnak tűnik, de minél több lapot csinálsz, annál könnyebb, automatikusabb lesz a folyamat. Mindenképp megéri szerintem kipróbálni, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt nagyszerű kézműves kreatív perceket, órákat nyújt!

- Először is válogassuk ki a papírt, minél több tinta van rajta, annál szürkésebb színű lesz az eredmény. A feketétől eltérő színek is befolyásolják a végső színt.

2. A lapokat olyan kicsi darabokra tépjük szét egy tálba, amennyire csak tudjuk. Iratmegsemmisítő használata gyorsabb és precízebb megoldás.

3. Rakjuk a darabokat turmixgépbe és víz hozzáadásával pépesítsük, majd öntsük a lavórba. Konyhai darálóval is dolgozhatunk, ebben az esetben víz nélkül.

4. A lavórban ellenőrizzük le az állagát a pépnek, minél hígabb, annál vékonyabb papírt kapunk végeredményként.

5. Készítsük ki a törölközőt, vágjunk több darabot a szúnyoghálóból. Egy papírhoz kettő szúnyoghálóra lesz szükség, hiszen ezekkel préselve kapja a textúráját a lap.

6. A keretre erősítsük rá a szúnyoghálót, ezt fogjuk a vízbe mártani. Ez szöggel ragadós szalaggal, vagy akár ragasztással is történhet.
Használhatsz boltban vásárolt keretet, de én például egy nagyobbat készítettem otthon.

7. Mártsuk a vízbe a keretet, ha egyforma vastagságú réteget kaptunk a hálón, akkor emeljük ki a lavórból, helyezzük fel a felső oldalára a plusz szúnyogháló, majd fejjel lefelé tenyük a törölközőre.

8. A törölköző másik oldalát is hajtsuk rá, nyomkodva préseljük ki belőle minél jobban a vizet.
Alapos préselés után vegyük le a törölközőt, valamint óvatosan távolítsuk el a keretet a hálóval együtt a felső oldaláról.

9. A lapot az alsó szúnyoghálóval fogva helyezzük ki száradni.

10. Amikor már nagyjából megszáradt, helyezzünk rá könyveket, hogy egyenesre préselje a lapokat. Az is jó megoldás lehet, hogy még vizesen a felső oldalára egy plusz hálót helyezünk, és rárakjuk a könyvet, így azonban jóval lassabban szárad.
Száradás után levághatjuk a szélét, de szerintem szabálytalan oldalakkal is mutatós, főleg ha díszítő célzattal készítettük.
Remélem Te is kedvet kaptál ahhoz, hogy kipróbáld otthon az újrahasznosított papír készítését! Ahogy látod, nagyjából minden megtalálható a Te otthonodban is az elkészítéséhez, papír pedig valószínűleg bőven akad!

Ha tetszett kérlek lájkold, és oszd meg ismerőseiddel!
Szép napot,
Lili
- Fenntartható Vendéglátóhelyek
- 7 eldugott tó Magyarországon
- Ültess fát böngészéssel!
- Mit készíthetsz méhviaszból? – 1.rész
- 7 tipp egy tudatos otthon kialakításáért